Fliz ochronny ZILL do okrywania bel słomy, siana, zboża, buraków 140g/m²
Dobrej jakości siano lub słoma jest pożądanym produktem, w każdym gospodarstwie zajmującym się hodowlą bydła, koni lub innych przeżuwaczy. Składowanie bel siana na wolnym powietrzu jest dużym wyzwaniem, ze względu na potrzebę zabezpieczenia stogów przed czynnikami atmosferycznymi. Nieokryte bele, ulegają częściowemu zniszczeniu poprzez zachodzące procesy gnilne i rozwój pleśni. W przemoczonej stercie może dojść do rozwoju niebezpiecznych dla zwierząt mykotoksyn. Straty są znaczne. Dodatkowo dużym problemem jest zamarzanie beli w okresie zimowym. Na każdej z nich tworzy się zbita skorupa, a podniesienie beli, która jest przymarznięta jedna do drugiej powoduje ich rozerwanie.
Fliz do okrywania bel słomy – sprawdzony sposób ochrony na przechowywanie
Fliz do słomy to wysokiej jakości włóknina o gramaturze 140g/m², która doskonale sprawdza się jako materiał do okrywania słomy i siana. Zapewnia ochronę przed wiatrem, deszczem i śniegiem oraz działaniem promieniowania UV, a jednocześnie pozwala na utrzymanie dużej przepuszczalności powietrza. Okrywanie słomy z wykorzystaniem włókniny zapewnia bardzo dobrą wentylację, co z kolei minimalizuje ryzyko powstawania pleśni. Dostępny w naszej ofercie fliz jest wykonany z materiału o wysokiej gramaturze , dzięki czemu może być używany nawet do 6 lat.
Fliz do okrywania słomy – komfort przechowywania i bezpieczeństwo
Fliz do okrywania stanowi bezpieczną alternatywę dla wiat oraz namiotów. W porównaniu do folii i plandek lepiej przylega do okrywanej powierzchni i jest mniej wrażliwy na podmuchy wiatru. Dzięki swoim właściwościom przepuszczającym powietrze zapobiega skraplaniu się wody i powstawaniu pleśni, co ma kluczowe znaczenie podczas dłuższego przechowywania. Nadaje się do przechowywania balotów zarówno okrągłych jak i kwadratowych.
Odporność na promieniowanie UV zapewnia wielosezonowość użytkowania aż do 6 lat!
Fliz którą storną? Jak okrywać?
Fliz do bel posiada stronę z fakturą szorstką i gładką. Ważne jest aby stertę okrywać szorstką stroną do wewnątrz, zapobiegnie to zsuwaniu się flizu i zapewni trwałą przyczepność włókniny. Dla przedłużenia żywotności flizu wskazane jest obracanie go co roku ze strony nasłonecznionej na nienasłonecznioną. Istotną kwestią jest sposób przytwierdzenia flizu do sterty. Rozwiązań jest kilka. Najbardziej popularnym jest po prostu obłożenie boków sterty ofoliowanymi belami sianokiszonki poprzez dociśnięcie flizu do bel pod nim. Można również użyć starych opon lub żerdzi. Inne rozwiązanie to wbicie metalowych szpil w glebę lub przerzucenie przez stertę sznurów i ich obciążenie np. oponami.
Nie zaleca się przykrywania Agrowłókniny ziemią, gdyż przy mroźnych warunkach chcąc użyć balotów może dojść do rozerwania tkaniny.
Fliz na siano –rozmiary
W sprzedaży występują różne wymiary flizów, dzięki czemu można dobrać optymalny względem wielkości bel oraz systemu układania sterty. Przykładowo dla najbardziej popularnych bel o średnicy 120 cm w systemie 4-3-2-1 polecany jest rozmiar o szerokości około 10 metrów. Długość włókniny zależna jest od wielkości sterty. Najlepiej wybrać mniejsze rozmiary, gdyż duże flizy są dość ciężkie i do jego rozłożenia potrzeba co najmniej 2 osoby. Mały fliz o długości około 12 metrów można założyć praktycznie samemu oraz jest wygodny do zwijania podczas zabierania bel i w przechowywaniu go.
Fliz ochronny do okrywania NIE TYLKO do słomy i siana
Fliz stosowany jest również do okrywania buraków czekających na odbiór przez cukrownie lub ziemniaków podczas podsuszania po zbiorze. Nadają się również do okrywania np. zrębek drzewnych, porąbanego drewna czy zboża przechowywanego luzem.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.