Koncentrat do pielęgnacji racic Hoof Sprint 5kg

Dostępność: Wysyłka w ciągu 24h
Cena: 300,00zł
PŁATNOŚCI

Zapłać za zamówione produkty szybko i bezpiecznie płatnościami internetowymi, blikiem, przelewem lub przy odbiorze

Logo Tpay

GWARANCJA

Firma LEWMIK.PL na zakupione artykuły udziela gwarancji na okres od 12-24 miesięcy od daty zakupu. Długość okresu gwarancji ustalana jest indywidualnie do każdego produktu o ile nie jest ona wczesniej określona przez producenta.

OPIS PRODUKTU
lewmik
Hoof Sprint Ekologiczny koncentrat do pielęgnacji racic

Choroby racic w ostatnich latach stanowią poważny problem wywoływany przez bakterie, ale również przez nieodpowiednie żywienie o podłożu kwasicowym. Odpowiednia profilaktyka połączona z  higieną racic, pozwala opanować problem i poprawić dobrostan krów. Patogeny wywołujące te schorzenia wykazują wysoką zakaźność wśród krów i ryzyko reinfekcji innych zwierząt.
Najważniejszym aspektem długofalowego zarządzania jest zoptymalizowana pielęgnacja racic przy pomocy Emiü Hoof – Sprint®. Stosowanie kąpieli racic w  małych stadach nie jest rozpowszechnione z  uwagi na bardzo wysokie koszty i dlatego alternatywą może być oprysk piętki dwa razy w tygodniu Emiü  Hoof – Sprint® za pomocą spryskiwaczy.
Specjalna receptura pozwala na wniknięcie środka głęboko (niezależnie od zabrudzenia) do beztlenowych struktur racic. W ten sposób rana chroniona jest przed nową infekcją. Bezpośrednio po oprysku krowa mająca chore racice reaguje nerwowością (kopaniem), jednakże po 3-4 aplikacjach (po wyzdrowieniu) przestaje kopać

Skład preparatu:

  • aldehyd glutarowy
  • chlorek benzylo-alkilodimetylowy
  • polirinylopirolidon
  • dwusodowa sól kwasu wersenowego
  • ekstrakt z kasztanowca
  • substancje powierzchniowo-czynne.

Sposób użycia:

Preparat wystepuje w dwóch formach:

1,Do wannowej kąpieli racic-roztwór 2%

W stanach ostrych: 4 razy w tygodniu przerwa 3 dni i ponownie 4 razy w tygodniu
Profilaktycznie: 2 razy w tygodniu

2,Do działań miescowych przeciw chorobie Mortellaro:

  • Opryskać tylnią część piętki 100% roztworem, który spływa po lini białej i po obrzeżach górnych racicy

Bezpośrednia aplikacja roztworu Emiü Hoof – Sprint® na piętkę tylnych racic oraz połączenie racicy ze skórą kończyny (3-5 ml) za pomocą pompki lub opryskiwacza. 

PODOBNE PRODUKTY