Środek chwastobójczy w formie granulatu do sporządzania zawiesiny wodnej, stosowany nalistnie, przeznaczony do wiosennego powschodowego zwalczania chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w pszenicy ozimej, życie i pszenżycie ozimym.
Glówne Zalety:
- Wygodne i gotowe rozwiązanie na miotłę i wszystkie najważniejsze chwasty dwuliścienne dla wymagających rolników
- Możliwość stosowania do fazy pierwszego kolanka zbóż
- Jedna dawka niezależnie od występujących zwalczanych chwastów
- Niezwykła szybkość działania
- Substancja biologicznie czynna :florasulam – 2′,6′,8-trifluoro-5-metoksy-5-triazolo- [1,5-c]pirymidyno-2-sulfonoanilid (związek z grupy triazolopirymidyn) – 25 g w 1 kg środka
- piroksysulam N-(5,7-dimetoksy 1,2,4]triazolo[1,5a]pirimidino-2-yl)-2 metoksy- (trifluorometylo) pirydina – 3 sulfonoamid (związek z grupy triazolopirymidyn)– 50 g w 1 kg środka
- aminopyralid kwas 4-amino-3,6-dichloropirydyno-2-karboksylowy (związek z grupy triazolpirymidyn) – 50 g w 1 kg środka
Dzialanie:
Lancet Plus 125 WG jest selektywnym herbicydem o działaniu systemicznym, pobierany jest poprzez liście chwastów, a następnie szybko przemieszczany w całej roślinie. Środek zawiera trzy substancje aktywne o uzupełniającym się sposobie działania. Środek blokuje działanie enzymów podczas syntezy aminokwasów, jak również powoduje blokadę auksyn tj. hormonów roślinnych odpowiedzialnych za wzrost roślin. W efekcie końcowym następuje zatrzymanie syntezy aminokwasów w roślinach chwastów. Ponadto środek zakłóca proces oddychania na poziomie komórkowym. Zahamowanie wzrostu chwastów wrażliwych następuje w ciągu kilku godzin po zabiegu, jednak widoczne objawy działania pojawiają się po kilku dniach. Głównymi widocznymi objawami działania herbicydu na chwasty jest zahamowanie wzrostu, chlorozy (żółknięcie), a w konsekwencji nekrozy prowadzące do zamierania chwastów.
W warunkach ciepłej i wilgotnej pogody działanie środka Lancet Plus 125 WG jest szybsze, natomiast w warunkach niskich temperatur (około 5 oC) zniszczenie chwastów dwuliściennych następuje po około 3 tygodniach, a miotły zbożowej nawet do 6-9 tygodni. Środek zwalcza chwasty, gdy minimalna temperatura dobowa w ciągu 6 dni po wykonaniu zabiegu wynosi powyżej 5 oC. Środek najskuteczniej niszczy chwasty znajdujące się w fazie 2-6 liści.
Chwasty wrażliwe :
- fiołek polny, chaber bławatek, gwiazdnica pospolita, komosa biała, mak polny, miotła zbożowa, maruna bezwonna, niezapominajka polna, przetacznik polny, przytulia czepna, rdest powojowy, samosiewy rzepaku, tasznik pospolity, tobołki polne
Chwasty średnio wrażliwe :
- jasnota purpurowa, przetacznik bluszczykowy
Lancet Plus 125 WG – wysoka skuteczność zwalczania najważniejszych chwastów!
Lancet Plus 125 WG można stosowac w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym oraz życie.
Termin stosowania:
Wiosną po ruszeniu wegetacji od fazy początku krzewienia do fazy pierwszego kolanka (BBCH 21-31), na chwasty w trakcie intensywnego wzrostu.
Zalecana dawka: 0,2 kg/ha. Zalecana ilość wody: 150-300 l/ha. Zalecane opryskiwanie: średniokropliste. Środek wnika do rośliny w ciągu 1 godziny od zastosowania. Opady deszczu po tym okresie czasu nie wpływają ujemnie na działanie środka.
W przypadku wcześniejszego zaorania plantacji potraktowanej środkiem (w wyniku uszkodzenia roślin przez przymrozki, choroby lub szkodniki) na polu tym można uprawiać zboża lub kukurydzę, jednak nie wcześniej niż 4 tygodnie od zastosowania produktu i po zaoraniu plantacji na głębokość co najmniej 15 cm.
Słoma z roślin opryskanych środkiem Lancet Plus 125 WG nie może być użyta do ściółkowania międzyrzędzi w uprawie truskawek oraz do produkcji podłoża dla truskawek, tytoniu, upraw grzybowych (w tym dla pieczarek), ani dla upraw warzyw np. pomidora, papryki, ogórka i innych roślin dyniowatych, sałaty i innych warzyw.
Słoma ze zbóż opryskanych herbicydem Lancet Plus 125 WG może być użyta jako pasza lub podściółka dla zwierząt.
Słoma z roślin potraktowanych herbicydem Lancet Plus 125 WG może być użyta /sprzedana poza gospodarstwo w przypadku przeznaczenia jej na cele energetyczne – spalanie.
Herbicyd Lancet Plus 125 WG zawarty w resztkach pożniwnych zbóż (słoma, plewy, ścierń) ulega rozkładowi mikrobiologicznemu dopiero po ich wymieszaniu z glebą.
Najlepszym sposobem na zagospodarowanie słomy pochodzącej z roślin opryskanych środkiem Lancet Plus 125 WG jest jej pozostawienie na polu i przyoranie.
Po zastosowaniu środka Lancet Plus 125 WG w zalecanych dawkach wiosną, roślinami następczymi mogą być:
Jesienią tego samego roku kalendarzowego wyłącznie
- zboża
- rzepak ozimy
- gorczyca uprawiana jako poplon
- kapusta z rozsady
- trawy
Wiosną następnego roku kalendarzowego (po upływie 11-13 miesięcy)
- zboża jare
- kukurydza
- sorgo
- rzepak jary
- gorczyca
- słonecznik
- ziemniak
- burak cukrowy
- cebula z siewu
- marchew
- sałata z rozsady
- kapusta
- kalafior
- brokuł i inne uprawy kapustne/krzyżowe
- trawy.
Jesienią następnego roku kalendarzowego(po upływie 16-17 miesięcy)
- zboża
- rzepak ozimy
- gorczyca uprawiana jako poplon
- kapusta z rozsady
- trawy
Wiosną kolejnego roku kalendarzowego (po upływie 23-25 miesięcy)
- wszystkie rośliny.
Obornik ze słomy pochodzącej z plantacji, na której stosowano Lancet Plus 125 WG, może być zastosowany i wymieszany z glebą tuż przed siewem rzepaku, kukurydzy, zbóż oraz traw bez wsiewki roślin motylkowatych, a musi być zastosowany i wymieszany z glebą minimum 6 miesięcy przed uprawą buraków, ziemniaków, roślin strączkowych, słonecznika, pomidorów, papryki, ogórków i innych roślin dyniowatych, sałaty, marchwi, pietruszki i innych warzyw oraz tytoniu.
Firma LEWMIK.PL jest podmiotem wpisanym do rejestru obrotu środkami ochrony roślin o Nr. 10/03/15402
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę rejestracyjną oraz stosować się do jej zapisów. Środki ochrony roślin mogą być kupowane tylko przez osoby pełnoletnie oraz posiadające stosowne uprawnienia opisane w art. 28 ustawy z dnia 8 marca 2013 rokuo (Dz. U. 2013, poz. 455) o środkach ochrony roślin.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.